Arama Yap :
       Detaylı Arama

Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 8.1 UPDATE 3 AIO (32&64) (TÜM SÜRÜMLER) (KASIM 2015)
#1
ok 

wind81aio.png

Güncel AIO Sürüm Deneyimi

Toplam 6 adet sistemin yer aldığı güncel AIO sistem oluşturduk. Size gerekli olan bütün sistemleri bir araya toplayıp, bütün sistemlere güncelleştirmeleri entegre ettik. İhtiyacınız olan sürümü kurduğunuzda en güncel haliyle karşınıza gelmektedir. Sistemde aşağıdaki sürümler yer almaktadır;

-Windows 8.1 (32 & 64)
-Windows 8.1 Pro (32 & 64)
-Windows 8.1 Enterprise (32 & 64)


wnd81gwww.png

Gerekli Olan Bütün Güncelleştirmeler Sisteme Entegredir

22.11.2015 tarihi itibariyle sistem için gerekli olan bütün güncelleştirme sisteme dahil edilmiştir. Güncelleştirmeler tüm sistemlere entegre edildiği için hangi sürümü kurarsanız kurun hiçbir yeni güncelleştirme bulmayacaktır. (Aşağıdaki gereksiz güncellemeler ve Defender bölümüne BKZ)


wnd81gncls.jpg

Gereksiz Olan Güncelleştirmeler Sisteme Entegre EDİLMEMİŞTİR!!

Bilindiği gibi Microsoft Windows 7 ve Windows 8 sistemlerine kullanıcıları izlemek amacıyla bazı güncelleştirmeler eklenmiştir. Burada izlemekten kasdedilen nereye girildiği veya neler indirildiği, izlenildiği vb.. değildir. İzlemeden kasıt bir nevi microsoftun reklam politikasıdır. Örneğin Windows 8 yüklü bilgisayarınızda bir sorun oluştu ve Windows hata verdi. Eğer izleme güncelleştirmeleri yüklü ise, bu durumu sistem hemen microsoft sunucularına iletiyor. Microsoft sunucuları da sisteminize birtakım önerilerde bulunuyor. Bu öneriler sisteminiz eski bir windows sürümünü sahip. Daha yeni sürüme geçin vb.. gibidir. Bunun en sık karşılaştığımız örneği "Windows 10" a geçin uyarısıdır. Bu uyarı gerekli gereksiz zamanlarda sag alt kısımda çıkmaktadır.

Sonuç olarak yukarıda bahsettiğimiz güncellemelerin geneli sistemin gereksiz yere çalışmasına sebep olmaktadır. Ve sürekli microsoft' a bilgi taşıma gayesi içinde olduğu için interneti de gereksiz harcamaktadır. Buna neden olan güncelleştirmeler eklenmemiştir. Eklenmeyen bu güncelleştirmeleri Windows Update'yi (Güncelleştirme) açıp, sağ tıklayıp "Güncelleştirmeleri Gizle" seçeneği ile gizlemenizi öneririz. Bu sayede bu güncelleştirmeler hiçbir zaman yüklenmeyecek ve Update' de çıkmayacaktır.

Gereksiz olan ve eklenmeyen güncelleştirmeler aşağıda verilmiştir;
- KB2976978
- KB3035583
- KB3044374
- KB3075249
- KB3080149


wnd81gxhx.png

Windows Defender Güncelleştirmesi Entegre Edilmemiştir

Sistemi kurduğunuzda yukarıda bahsettiğimiz güncelleştirmelere ek olarak "Windows Defender" güncelleştirmesi çıkacaktır. Bu güncelleme sisteme entegre edilmemiştir. Bunun sebebi ise: Windows Defender'in her gün yeni güncellemesinin çıkmasıdır. Evet istisnasız her gün yeni güncelleme gelmektedir Windows Defender' e. Bu yüzden de entegre edilmemiştir. Ayrıca eğer bir antüvirüs programı kullanıyorsanız Windows Defender' e gerek kalmamaktadır. Windows Defender' i devre dışı bıraktığınızda sistemin çok daha hızlı olduğunu göreceksiniz. Konumuzda en altta yer alan "Tavsiyeler" bölümünü okuyunuz.


wnddfnywy.png

Güncelleştirmeleri En Iyi Yöntemle Entegre Ettik

Sisteme entegre edilen güncelleştirmelerin hepsini (online güncelleştirmeler hariç) "Dism" yöntemiyle entegre edilmiştir. 3. parti bir yazılım, Sysprep veya Gimagex kullanılmamıştır!!

SGN ekibi olarak en sağlam ve stabil yöntemin "Dism" yöntemi olduğunu düşünüyoruz ve entegre işleminde bu yüzden "Dism" yöntemini kullandık.

-/- Peki "Dism" yöntemi nedir? Dism (Deployment Image Servicing and Management) Windows 8.1 DVD sinde yer alan ve asıl windows dosyalarının bulunduğu "install.wim" dosyasini Windows 8.1'nin kendisine ait bir aracıyla açıp, güncelleştirmeleri dos komutlarıyla entegre etmektir. Bu şekilde entegre orijinal şekilde entegredir.


.Net Framework 3.5 ve . Net Framework 4.6+

.Net Framework 3.5
Net Framework 3.5 Windows 8 ve Windows 10' da kapalı gelmektedir. Sistemde 3.5 sürümü vardır fakat etkin değildir. Hazırladığımız sürümde .Net Framework 3.5 Etkinleştirilmiştir. Bu sayede geçmişe yönelik uygulamalardan .Net Framework 3.5 gerektiren uygulamalar sorunsuz olarak açılabilecektir.

.Net Framework 4.6+
.Net Framework 4.6 sürümü sisteme orijinal şekilde entegre edilmiştir. .Net Framework sürümü Program Ekle/kaldır menüsünde gözükmeyecektir. Çünkü sisteme orijinal olarak entegre gelmektedir. Güncellemeler kısmında .Net Framework' a ait güncellemenin yüklendiği görülecektir.


fkj3b4psp.png

UEFI Desteği YOKTUR!!

Hazırlamış olduğumuz güncel sistemin UEFI kurulum için desteği yoktur! UEFI desteği sadece 64 BIT sürümlerde vardır. 32 BIT sürümlerde UEFI desteği yoktur. Sistemimiz hem 32 BIT hem de 64 BIT sistemlerden oluştuğu için UEFI kurulumu yapamazsınız. Bunun için Multi Boot seçeneği kullanmamız gerekecekti. Bunu kullanmanın da çok faydalı olmadığını düşünerek UEFI desteği olmayan normal bir sürüm hazırladık. UEFI desteği olan sürümü ise ayrı olarak sunduk. Eğer UEFI desteğine sahip bir "Güncel Windows 8.1" istiyorsanız aşağıdaki konumuzu ziyaret ediniz;

Windows 8.1 PRO UPDATE 3 (64 BIT) [UEFI] [KASIM 2015]uefiready0.png

Orijinal MSDN Sürümleri Kullanılmıştır

Sistem hazırlanırken orijinal MSDN sürümleri kullanılmıştır. MSDN sürümleri aynen alınıp güncellemeler entegre edilip sunulmuştur. Hiçbir ekleme ve çıkartma yapmadan güncel, stabil, kararlı ve güvenli Windows 8.1 deneyimini yaşayın.


wind7gncl8.png

MD5 ve SHA1 Değerlerini Kontrol Edin

SGN ekibi tarafından hazırlanan güncel Windows 8.1 sunumunun bizim yayınladığımız şekilde olduğunu (başka kişilerce değiştirilmediği) kontrol etmek için, indirdiğiniz .iso dosyasının .iso değerlerinin aşağıdaki şekilde olduğunu kontrol edin.


d662f1115e.png

2 Farklı DVD Seçeneği İle Birlikte Sunulmuştur

Stabil, sade ve oynanma*mış bir Windows 8.1 oluşturmayı hedeflediğimiz çalışmayı, 2 ayrı DVD şeklinde hazırladık. Bu DVD' ler kişilerin isteklerine ve tercihlerine göre indirebilecekleri şekilde düşünülmüştür.

Windows 8.1 UPDATE 3 AIO (32 BIT & 64 BIT)
Hem 32 Bit hemde 64 Bit sürümlerin yer aldı*ğı DVD'dir. Bu DVD'de 8.1 (32 & 64), 8.1 PRO (32 & 64), 8.1 Enterprise (32 & 64) sürümleriyle birlikte toplam 6 adet sürüm yer almaktadır. DVD' nin boyutu; 7.11 GB'tır. 4,7 GB'lık bir DVD ye sığmamak*tadır. USB den kurulum yapabilirsiniz. Sıkıştırma tekniği olarak WIM yöntemi kullanılmıştır.

Windows 8.1 UPDATE 3 AIO (32 BIT & 64 BIT) (ESD)
%25 daha fazla sıkıştırmaya olanak tanıyan ESD sıkıştırma tekniği ile hazırlanmış DVD' dir. Bu DVD' nin boyutu sıkıştırıldığı için 5.29 GB'tir. Yeni sisteme sahip kullanıcılar ve ESD ile hazırlanmış bir sistemde kurulumda "HDD Bulunamadı" uyarısı almadan sorunsuz kurulum yapabilenler için hazırlanmıştır. Diğer sürüm ile bütün özellikleri aynıdır. Tek farkı bahsettiğimiz gibi daha fazla sıkıştırılmış olmasıdır.

"ESD" VE "WIM" SIKIŞTIRMA ILE ILGILI BILINMESI GEREKENLER;

A - "ESD" Nedir?
ESD Microsoftun geliştirmiş olduğu, %25 ekstra sıkıştırma olanağı veren sıkıştırma yöntemidir. ESD formatı daha yüksek sıkıştırma sağlar. Buna bağlı olarak da aşağıda bahsedeceğimiz "WIM" sıkıştırma ile yapılan DVD boyutundan daha düşük bir boyut sağlamaktadır.

B - "WIM" Nedir?
WIM Microsoftun Windows Vista'dan itibaren kullanmakta olduğu (Vista, Win7, Win8, Win10) dosyaları sıkıştırma (compress) yöntemidir. Normalde Windowsun kurulduktan sonraki yaklaşık 10 GB' lık bir dosya topluluğunu derleme ve sıkıştırma ile (Wim Yansıması) Yaklaşık 2-3 GB boyutlarına (sürümlerde farklılık gösterir) düşürmek için tasarlanmıştır.

C - Neden "ESD" Ile "WIM" Ayrı Ayrı Iki DVD Olarak Sunuluyor?
Windows'un normal olarak sunduğu DVD lerde yer alan WIM tekniği bütün PClerde sorunsuz olarak çalışmaktadır. Yani kurulum sırasında WIM yansımasını açamama hatası vb.. vermemektedir. Oysa ki "ESD" sıkıştırma tekniği eski donanım yapılarına sahip bazı bilgisayarlarda kurulum sırasında "ESD" yansımasını açamadığından kurulumda hata verebilmektedir. Biz şuana kadar yaptığımız testlerde böyle bir sorunla da karşılaşmadık. Tabi bu her eski PC de kurulacak anlamına da gelmiyor.

D - "WIM" Veya "ESD" Sürümlerinden Hangisini Seçmeliyim?
Eğer sisteminiz yeni donanımsal özelliklere sahipse boyutu daha düşük olan "ESD" sürümü seçebilirsiniz. Eğer eski bir sisteme kurulum yapılacaksa "WIM" sürümü seçmeniz daha faydalı olacaktır.

--------------

SÜRÜM NOTLARI...

- Güncel Windows 8.1 tamamen tarafımızca (uLuBeY) itina ile hazırlanmıştır.
- Sisteme anlatılan haricinde herhangi bir ekleme çıkarılma yapılmamıştır.
- Güncellemeler tarafımızca taranmış ve güncelliğini yitirmiş güncellemeler eklenmemiştir.
- Buna ek olarak yukarıda bahsettiğimiz gibi gereksiz updateler eklenmemiştir.
- Net Framework 3.5 etkin olarak gelir. Net Framework 4.6 orijinal entegredir.
- Windows 10 reklamları çıkmaz. Gereksiz yere arka planda microsoftun elemanları çalışmaz.
- Sistemi kurduğunuzda normal bir Windows 8.1' e göre hızlı olduğunu göreceksiniz. Bunun nedeni güncellemeler ile microsoft sistemi stabil hale getirmiştir. Bizim ekstra bir çalışmamız olmamıştır. Sadece DOĞRU güncellemeleri DOĞRU yöntemle entegre ederek bu stabilliği tam anlamıyla sağladık.
Sistemi kurduğunuzda aşağıdaki gibi bir güncelleme listesi gelecektir. Tabi bunlara ek olarak bilgisayarınızın donanımına ait güncellemeler varsa onlarda çıkabilir. O güncellemeler her bilgisayar için farklı olduğu için entegre edilme gibi bir durum söz konusu olamaz. Onun için ayrı DRIVER paketi entegre etmek gerekmektedir.


wnd81gnyn.png

WINDOWS 8.1 KULLANIMI HAKKINDA TAVSIYELER...

- Windows 8.1 kullanımında sistem kurulumu tamamlandıktan sonra mutlaka ilk önce yukarıda bahsettiğimiz gereksiz reklam işlevi gören güncelleştirmeleri gizleyin. Bunun için;

Denetim Masası -> Sistem ve Güvenlik -> Windows Update bolumune gelip. Güncelleştirmeleri Denetleyin. Çıkan güncellemeler arasında yukarıda bahsettiğimiz güncellemeleri sağ tıklayıp "Güncelleştirmeyi Gizle" seçeneği ile gizleyin.

- Windows Defender' i kapatmanız sistemi hızlandırmaya yardmcı olacaktır.
Günümüzde çoğu bilgisayar artık bir virüs programı kullanmaktadır. Bunun için Microsoft'un kötü amaçlı yazılım temizleme için sisteme eklediği "Windows Defender" uygulamasına gerek kalmamaktadır. Bu uygulamanın kapatılması hem sistemi rahatlatacaktır. Hem de her gün gelen Windows Defender güncellemesinden kurtulmanızı sağlayacaktır. Windows Defender' i nasıl kapatırım?

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windo...=windows-7

..:: VIPKEYFI.NET FARKIYLA WINDOWS 8.1 GÜNCEL SERI SIZLERLE ::..


————————————————————-
Dil: ORIJINAL TÜRKÇE (MSDN)
Boyut: 7.11 GB (32BIT & 64BIT) (DVD)
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz
Tarama: Webroot / Durum Temiz

————————————————————–

KURULUMUN SON ASAMASINDA GELEN SERIAL (CD-KEY) EKRANINI "ATLA" SECENEGINI SECEREK KURULUMU TAMAMLAYIP, ASAGIDAKI AKTIVASYON ARACIYLA AKTIVE EDIN!!

-----

MICROSOFT TOOLKIT 2.6.B.4 FINAL
..ICERISINDEKI OKU-KURULUM DOSYASINA GÖRE KURUN..
AKTIVASYON DOSYASININ KURULUMU SIRASINDA INTERNET BAGLANTINIZ ACIK OLMALIDIR, KAPATMAYINIZ!!
AKSI TAKTIRDE AKTIVASYON ISLEMI BASARISIZ OLACAKTIR!

-: GÜVENLIK PROGRAMINIZI KAPATIP, INDIRIP, KURUN!! :-


download25.png"TOOLKIT" IN CALISABILMESI ICIN;
SISTEMINIZDE "NET FRAMEWORK 4.0+" KURULU OLMASI GEREKMEKTEDIR.
AKSI HALDE AKTIVASYON ISLEMI HATA VEREBILIR!!


NET FRAMEWORK 4.5
download25.png


ADIM ADIM WİNDOWS 8 KURULUMU
http://www.vipkeyfi.net/vip-indir-adim-a...latim.html


USB BELLEKTEN ISLETIM SISTEMI KURMA!!
downloadic.png
http://www.vipkeyfi.net/vip-indir-usb-be...kurma.html


Windows 8.1 UPDATE 3 AIO (32&64) (TÜM SÜRÜMLER) [KASIM 2015]
MD5: D7B9EC2AA6AF791F8D5DE347E8A0F134
SHA-1: FC238C6852D62DCD913015FD8F7555AD1AF2090B
CRC: 275CEDE3


downloadic.png
Windows.8.1.Aio.DVD.Kasim.2015.TR.VKRG.iso

Windows 8.1 UPDATE 3 AIO (32&64) (TÜM SÜRÜMLER) [KASIM 2015] [ESD]
MD5: C7B23AE829D8335189B46F556001A29E
SHA-1: CB0F2F3B7EC9A34C0FB374938D26FF37B01EC99A
CRC: 8B081935
downloadic.png


Ara
Cevapla
Konu Linki
 


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
ok Windows 8.1 PRO UPDATE 3 (64 BIT) [UEFI] (KASIM 2015) VipAdmin 0 172 12-11-2015, 09:27 AM
Son Mesaj: VipAdmin
  ADIM ADIM WİNDOWS 8 KURULUMU - VKRG ANLATIM VipAdmin 0 139 12-11-2015, 08:49 AM
Son Mesaj: VipAdmin

Hızlı Menü:


Konuyu görüntüleyenler: 1 Misafir

Telif Hakkı

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, vipkeyfi@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler